Audi SQ2 tanıtım gününü bekliyor

0

Audi, performanslı SUV modellerine bir yenisi daha eklemeye hazırlanıyor. 2018 yılı içerisinde tanıtılması beklenen SQ2 kamuflajsız olarak görüntülendi.

Artık testlerinde son aşamaya gelinen modelin kamuflajlarından tamamen kurtulduğunu görüyoruz. Aracın tasarımına baktığımızda, Audi’nin diğer S modellerinden tanıdığımız daha büyük hava girişlerine sahip yeni ön tampon, yan marşpiyeller, daha geniş alaşım jantlar, arka difüzör ve olmazsa olmaz dörtlü egzoz çıkışına yer verilmiş.

İç mekanda da benzer güncellemeleri göreceğimizden eminiz. Aracın performansına yakışır şekilde yeni spor koltuklar ve sportif görünümlü yeni döşemelerin Audi SQ2’ye yer alacağını söyleyebiliriz. SQ2Aracın kaputunun altında ise S3 modelinde de kullanılan 310 beygir güce sahip 2.0 litrelik turbo beslemeli motor yer alacak. Ancak Audi’nin modellerinin birbirleri ile rakibi olmaması adına SUV modelde bu motoru tam potansiyeli ile kullanmaması bekleniyor. Alman üretici, büyük ihtimalle SUV modelinde birkaç beygirden feragat edecektir.

Artan performansla birlikte aracın dinamik yapısını desteklemek adına geliştirilmiş süspansiyonların yanı sıra daha büyük frenler ve bunun gibi çeşitli modifikasyonların da SQ2’de yer alacağını söyleyebiliriz.

2018 yılının sonuna doğru Avrupa’da satışa çıkacağı açıklanan SQ2’nin bu denli performanslı bir motorla neler yapabileceği şimdiden merak konusu oldu.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın