Bebek AMG artık daha iddialı

0

Mercedes-Benz firmasının hot-hatch modeli A45 AMG, GAD Motors isimli Alman modifiye firması tarafından geliştirilen güç arttırıcı program sayesinde 430 bg güç çıkışına ulaştı.

Standart versiyonda 360 bg güç ve 450 Nm tork üreten 4 silindirli turbo beslemeli 2.0 litre hacmindeki motorun yazılımıyla oynanarak 430 bg güç ve 550 Nm tork çıkışı elde edilmiş. GAD Motors yetkililerinin söylemlerine göre; bu çalışma, motor modifiyesinin ilk basamağı iken A45 AMG’nin motorunda daha fazla güç için yeterli kapasite bulunuyor.

Modifiyeli A45 AMG, 0-100 km/s koşusunu 4.6 saniyeden 4.1 saniyeye çekmekle beraber, durağan halden 200 km/s hıza çıkmak için ihtiyaç duyduğu 14.3 saniyeyle standart halinden yaklaşık 3 saniye daha avantajlı bir hızlanmaya imza atıyor.

Dış tasarımda da ufak değişiklikler yapan modifiye firması, gövdenin alt kısımlarında kullanılan siyah bandın ve bagaj kapağının üzerine kendi imzasını atarken; siyah renkli ve 19 inç boyutundaki OZ Racing Superforgiata çok kollu jantları sarmak için de Pirelli marka lastik kullanmış.

Yazar hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği öğrencisi, otomobil alanında tamir, bakım, aksesuar, modifiye, tanıtım-lansman alanlarında görev almış, çocukluğundan beri işi gücü otomobil olan kimse.

Bir Cevap Yazın