Bernie Ecclestone’un kaynanası kurtarıldı

0

Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone’un kaynanası olan Aparecida Schunck geçtiğimiz günlerde Interlagos’ta kaçırıldıktan sonra, yapılan bir polis operasyonuyla kurtarıldı.

Ecclestone’un eşi Fabiana Flosi’nin annesi olan Aparecida Schunck, 10 gün önce oturduğu evinden kaçırılmış ve serbest bırakılması için 36.5 milyon dolar istenmişti.

Sao Paulo Polis departmanından Elisabete Sato’nun açıklamasında,  Sao Paulo yakınlarında bir çiftlik evinde bulunan Schunck için fidye ödenmediğini, kapsamlı bir polis operasyonuyla kadının kurtarıldığını belirtti.

Çiftlik evine yapılan baskınla Schunck kurtarılırken, 2 şüpheli de yakalandı.

BBC’nin haberinde, Ecclestone Brezilya’ya gelmeyi ve özel bir güvenlik şirketi ile bu operasyonu gerçekleştirmeyi önerdiğini, ancak Brezilya polisinin Ecclestone’un İngiltere’deki evinde kalmasını tavsiye ettiğini iddia etti.

Alınan bilgilere göre, Brezilya’da bu tür kaçırma olaylarının para verilmeden noktalanması az rastlanır bir olay olarak görülürken, bu tip durumlarda genelde varlıklı ailelerin yakınlarını kurtarmak için gerekli fidye bedelini ödedikleri belirtiliyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın