BMW 1 Serisi Sedan, önden çekişli mi yoksa arkadan çekişli mi olacak?

0

BMW 1 Serisi Sedan, duyurulmasıyla birlikte soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Araç hakkında tanıtımda kullanılan 1 fotoğraf dışında herhangi net bir bilgi bulunmuyor, bu yüzden de aracın ayrıntıları hakkında bir şey söylemek çok zor.

Söylentilere göre BMW’nin modüler (UKL2) platformu üzerinde yükselmesi beklenen araç, bu anlamda X1, MINI Clubman, 2 Serisi Active ve Grand Tourer ile platform kardeşi olacak. Bu platformla birlikte BMW’nin önden çekişli modelleri arasına 1 Serisi Sedan’ın da eklenmesi bekleniyor.

Peki ya araç hali hazırdaki 1 Serisi’nin platformunu kullanırsa? Car Throttle’ın yaptığı habere göre, aracın BMW 1 Serisi Hatchback modelinin kullandığı platformun kısaltılmış bir versiyonunu kullanacağı, BMW İngiltere sözcüsü tarafından onaylanmış durumda. Yani bu da aracın arkadan çekişli olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca araçta 4 ve 6 silindirli benzinli motorların da bulunacağı konuşuluyor.

Halen araç hakkında net bir bilgiye sahip değiliz, ancak aracın önden çekişli mi yoksa arkadan çekişli mi olacağı kesinleşene kadar bu tartışmaların devam edeceği apaçık ortada.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın