BMW 2 Serisi Gran Coupe, Mercedes-Benz CLA’yı gözüne kestirdi

0

BMW, Mercedes-Benz CLA ve Audi A3 Sedan modelleri ile rekabet edebilmek adına 3 Serisi Sedan’ın hemen altında konumlandırılacak bir 2 Serisi Gran Coupe planlıyor.

Gelecek nesil 2 Serisi baz alınarak üretilecek olan model 2 Serisi Grand Tourer modeli gibi yaklaşık olarak 4.5 metre uzunluğunda olacak. Standart olarak önden çekişli olarak sunulacak olan modeli daha fazla tutunma isteyenler ise dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte tercih edebilecekler.

Araçta kullanılan ağır kamuflaj nedeniyle çekilen casus fotoğraflardan fazla bir şey anlamak oldukça güç. Uygulanan kamuflaja rağmen aracın belirgin omuz çizgilerine sahip olduğunu söyleyebiliriz, bunun dışında ise 2 Serisi Gran Coupe genel anlamda geçtiğimiz sene Çin pazarı için sunulan 1 Serisi Sedan ile büyük benzerlik gösteriyor.6Yeni modelin iç mekanı ise hala gizemini koruyor. Şimdiye kadar hiçbir görüntüsü elimize geçmeyen iç bölüm hakkında markanın yeni nesil sürücü asistanı sistemleri ve BMW Connected bağlantı sisteminin kullanılacağını şimdiden söylemek yanlış olmaz.

Aracın motor seçenekleri de henüz kesinleşmezken yeni modelde çeşitli dizel ve benzinli ünitelerin kullanılması bekleniyor. 3 ve 4 silindirli içten yanmalı motorların dışında 2 Serisi Gran Coupe’yi hibrit bir versiyonla da görebiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın