BMW, 5 Serisi’ne M5 Competition Edition ile veda ediyor

0

F10 kasa kodlu BMW 5 Serisi ömrünün sonuna yaklaşırken, Bavyeralı üretici 5 Serisine özel bir seriyle veda etme amacında. M5 Competition Edition adını alacak olan model, 200 adetle sınırlı olacak.

Tıpkı standart M5 gibi 4.4 litrelik çift turbolu bir V8 motora sahip olacak olan Competition Edition, motora yapılan küçük dokunuşlar sayesinde daha fazla beygir gücüne ve tork değerlerine kavuşmuş. Çeşitli yazılımlar ile birlikte 592 beygir gücüne ve 700 Nm torka sahip olan model, 0’dan 100 km’ye çıkmak için 3.9 saniyeye ihtiyaç duyacak.

Dış tasarımda M5’in tüm standart parçaları bulunan araçta, ekstradan yeni arka spoyler, arka difüzör, karbon kaplamalı yan aynalara ek olarak, 20 inçlik Jet Black jantlar ve parlak siyah ızgaralar bulunuyor.

Ayrıca araçta, M5’e göre daha kalın viraj denge çubuğu, daha sert yay ve amortisörler, özel bir elektronik kontrole sahip sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve 6 pistonlu frenler bulunuyor.

İç tarafta ise Competition Edition, siyah Merino deri ve beyaz dikişli koltuklar ile birlikte geliyor. Ayrıca aracın kabinde kaçıncı M5 Competition Edition’a sahip olduğunuzu vurgulayan ‘M5 Competition 1/200’ logosu bulunuyor.

Araç İngiltere’de 100.995 poundluk fiyatı ile müşterilerine sunulacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın