BMW 8 Serisi Gran Coupe Concept’ten ilk teaser

0

Cenevre Otomobil Fuarı yaklaşırken BMW, 8 Serisi Gran Coupe Concept’in ilk teaser görüntüsünü yayınladı.

Bavyeralı üretici, konsept model hakkında açıklama yapmadı ancak paylaşılan görsel, oldukça şık bir sedan otomobili ortaya koyuyor. Daha önce tanıtılan 8 Serisi Concept baz alınarak inşa edilen model uzun kaputu ve bagaj kapağına entegre spoyleri ile dikkat çekiyor. Aracın eğimli tavan çizgisi coupe karakterini ortaya koyarken geniş çamurluklar ve büyük alaşım jantlar da sportif yapıyı destekliyor.

M8 temelli bir konsept modelin BMW tarafından fuarda tanıtılacağı önceden biliniyordu ancak paylaşılan otomobil, tasarım itibariyle üretim modeli olmaya oldukça yakın. BMW, M8 Gran Coupe’nin üretim versiyonunun bir ön gösterimini Cenevre’de gerçekleştirecek gibi görünüyor.

Önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek fuar ile birlikte gün yüzüne çıkacak olan araç, eğer standart 8 Serisi Gran Coupe’nin bir ön gösterimi ise 450 beygir güç üreten 4.4 litrelik TwinPower V8 motora sahip olabilir. Eğer aracın M versiyonu ise aynı motorun 608 beygirlik versiyonunu konseptin kaputunun altınnda görebiliriz.

Aracın motoru ne olursa olsun fuarda oldukça dikkat çekeceği kesin. BMW, 8 Serisi Gran Coupe Concept’in yanında yeni X4 ve makyajlanan 2 Serisi Active Tourer modellerini de Cenevre’de görücüye çıkaracak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın