BMW i8 Spyder kış testleri sırasında görüntülendi

0

Uzun zamandır beklenen BMW i8 modelinin Spyder versiyonu kış testleri sırasında görüntülendi.

Spyder’ın açılır tavanı ağır kış koşullarında test edildi. Yeni bir tavan tasarımına sahip olan araçta bunun dışında güncel i8 modelinden farklı ön farlar dikkat çekiyor.  İ8 Coupe’nin de geçireceği makyaj operasyonu ile bu farlara kavuşacağını söyleyebiliriz.

Hava koşulları nedeniyle BMW mühendisleri aracın tavanını açamadıkları için açılır tavanın yapısı hakkında fikir sahibi olamadık. Açılır tavan hala gizemini korurken araçta diğer dikkat çeken detay ise eğimli tavan çizgisini takip eden destek direkleri oldu. Bunun dışında aracın arka bölümü güncel i8 modeli ile aynı yapıya sahip.

Yapılan iddialara göre i8 Spyder yapılacak mekanik güncellemeler ile birlikte gelecek. Güncellenmesi beklenen güç ünitesinin daha fazla menzile sahip olacağı belirtilirken, daha  yüksek kapasiteli bir batarya kullanılması da bekleniyor. Benzinli ve elektrikli motora gelecek olan güncelleştirmeler ile aracın toplam gücünün de bir miktar artması planlanıyor.

İ8 Spyder’ın, makyaj operasyonu geçirecek olan Coupe versiyonu ile birlikte 2017 yılı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Bu modellerin satışa sunulması ise 2018 yılını bulacaktır.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın