BMW M2 Competition’un ayrıntıları internete düştü

0

Uzun zamandır beklenen BMW M2 Competition’un resimleri ve ayrıntıları internete sızdırıldı.

Sızdırılan bilgilere göre yeni versiyon S55 kod adlı M4 modelinde de kullanılan 3.0 litrelik çift turbo beslemeli sıralı 6 silindirli motora ev sahipliği yapacak. 7600 devire çevirebilen bu motor, M4’ten farklı olarak 415 beygir güç ve 549 Nm tork değerlerine sahip olacak. Alınan bilgilere göre çift kavramalı şanzımanla gücünü yere aktaracak olan aracın 0-100 km/s hızlanması ise 4.2 saniye.

M2 Competition’da henüz 6 ileri çift kavramalı şanzımanın kullanıp kullanılmayacağı netlik kazanmazken aracın kısa dingil mesafesi, gücünü arka tekerleklere aktarıyor olması ve kompakt yapısı ile oldukça etkileyici bir sürüş vaat ediyor.BMW-M2-Competition-4Görsel açıdan baktığımızda ise M2 Competition’un standart modelden fazla uzaklaşmadığını görüyoruz. İki araç arasındaki en önemli farklar arasında yeniden tasarlanan ön ızgarayı ve daha geniş hava girişlerini sayabiliriz. Ayrıca M4’ten tanıdığımız yan aynalara kavuşan modelde özel siyah jantlar da dikkat çekiyor. Arka bölümde ise yeni difüzörü ve egzoz çıkışlarını görüyoruz.

İç mekanda da M4 etkileri görmek mümkün. M4’te yer alan spor koltuklara ev sahipliği yapan modelde kırmızı marş düğmesine yer verilmiş. Direksiyon simidinde ise diğer M modellerinden alışık olduğumuzdan farklı birşey yok.

BMW’nin yeni M2 Competition’u bu ay düzenlenecek olan Pekin Fuarı’nda tanıtması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın