BMW M3 CS daha fazla sürüş keyfi vaat ediyor

0

BMW, M3 CS modelinin üzerindeki örtüleri kaldırdı.

Yüksek performansın yanı sıra günlük kullanıma da uygun olması için tasarlanan M3 CS, 458 beygir güç ve 600 Nm tork değerlerine sahip. 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli TwinPower motora ev sahipliği yapan araç, 7 ileri M çift kavramalı şanzıman ile gücünü yere aktarıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede tamamlayan aracın son hızı ise 280 km/s ile sınırlandırılmış.

Güçlü motorun yanı sıra kullanılan karbon fiber malzemeler ile birlikte aracın ağırlığı da yaklaşık 50 kg azaltılırken aracın ağırlık merkezi de düşürülmüş.BMW-M3-CS-5Bu değişikliklerin yanı sıra araçta, Adaptif M Süspansiyon, Aktif M sınırlı kaymalı diferansiyel ve 4 çıkışlı egzoz sistemi yer alıyor. Yeni performanslı model ayrıca M4 CS modelinde de kullanılan difüzöre ve Michelin Pilot Super Sport lastiklere ev sahipliği yapıyor.

Dış bölümde meydana gelen tasarımsal farklılıklar iç mekâna da yansımış. İki renkli Merino deri spor koltuklar sürücüsünü karşılarken Alcantara detaylar ve kullanlan CS logoları aracın özel bir model olduğunu vurguluyor. Harmon Kordon ses sistemine yer verilen araçta navigasyon özelliğine sahip bilgi-eğlence sistemi de sunuluyor.

Dünya genelinde sadece 1.200 adet üretilecek olan BMW M3 CS için ABD’de siparişler 2018 yılının Mayıs ayında başlayacak. 550 adet aracın bu ülkeye gönderilmesi beklenirken performanslı versiyonun fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın