BMW M4 makyaj operasyonu için hazırlanıyor

0

BMW M4, ömrünün ortalarına yaklaşırken tıpkı dört kapılı kardeşi M3 gibi küçük bir makyaj operasyonuna tabi tutulacak.

Bu makyajla birlikte tasarım anlamında fazla bir farklılık gözlemlenmeyecek olan aracın, yeniden tasarlanan farlar ve stop lambalarına kavuşması bekleniyor.

Çekilen görüntüler de bu beklentileri karşılayacak nitelikte. BMW’nin aracın ön tarafında kamuflajı sadece ön tampon altında ve far çevresinde yaptığını görüyoruz, arka tarafta ise stop lambalarında ve plaka etrafında bir kamuflaj söz konusu. BMW’nin GTS’in turuncu jantlarını kullanarak habercileri yanıltma çabası ise boşa gitmiş oldu.

İç tarafın da gizlendiğini göz önüne alırsak kokpitte de çeşitli yenilikler yapılacağını söylenebiliriz. Bu yeniliklerin ise kullanılacak olan yeni malzemelerin yanı sıra bilgi ve eğlence sisteminde olacağını düşünüyoruz.

Aracın hali hazırdaki 431 beygir güce ve 550 Nm torka sahip 3.0 litrelik turbo beslemeli motorla yoluna devam etmesi beklenirken, 6 ileri manual veya 7 ileri otomatik şanzıman bu motorla birlkte tercih edilebilecek.

Competition paketine sahip modeli ise 450 beygir güce sahip motoruyla birlikte, karatılmış kromlar ve hafif görsel farklılıklar ile satışa sunulacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın