BMW, önden çekiş konseptinden umutlu

0

Son zamanlarda BMW ve Mini, önden çekişli modellere fazlasıyla ağırlık vermeye başladı. Gelecekte önden çekişli model gamının oldukça genişlemesi ve BMW Grup satışlarının hatırı sayılır kısmını bu modellerin oluşturması bekleniyor.

BMW’nin ilk önden çekişli modeli olan 2 Serisi Active Tourer hakkında hazırladığımız haberde de; BMW’nin yeni bir müşteri kitlesi kazandığına değinmiştik. Dolayısıyla markanın gidişatı da bu beklentiyi destekler nitelikte. Car Advice dergisine konuşan BMW’nin basın sözcüsü Kai Lichte; 2020 yılına kadar grup satışlarının %40 kadarını, UKL platformunda yükselen önden çekişli modellerin oluşturacağını söyledi. Detay vermekten çekinen Lichte, bu platformu BMW tarafından 12 ve Mini tarafından 10 modelin kullanacağını da ayrıca belirtti.

“BMW önden çekişe mi teslim oluyor?” endişesi taşıyan BMW severleri rahatlatmak açısından şu detayları eklemekte fayda var: BMW, 3 Serisi ve 3 Serisi’nin üzerinde konumlandırılan hiçbir modelde arkadan çekiş konseptinden vazgeçmeyecek. Ayrıca performanslı M versiyonları da önden çekişe adapte edilmeyerek sadece arkadan çekiş veya xDrive opsiyonuyla sunulacak.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın