BMW Türkiye’den 3 Serisi’ne uygun fiyatlı dizel motor seçeneği

0

BMW Türkiye’den aldığımız bilgilere göre 3 Serisi’nde, Mercedes’in C Serisi’nde sunduğu uygun fiyatlı 1.6 dizel motoruna karşılık yeni bir motor seçeneği sunulmaya hazırlanılıyor.

PSA grubuyla biten anlaşmanın ardından 320i ED satışlarının da kademeli olarak bitirilmesiyle birlikte motor anlamında sadece 1.5 litrelik turbo benzinli 136 beygir gücündeki motora sahip 318i ile satılmaya devam edilen ve yüksek ÖTV nedeniyle neredeyse artık tek tük getirilen 2.0 litrelik dizel motor seçeneği 320d’nin satışlarının da azalması, 3 Serisi’nin Türkiye’de satışlarının düşmemesi için Borusan Otomotiv’i anlaşılan 2017’de bir takım önlemler almaya itti.Aldığımız bilgilere göre Borusan Otomotiv, bu yıl içerisinde Mercedes-Benz C200d’ye rakip olarak benzer fiyatlarda 3 Serisi’nde 150 beygir gücünde 2.0 litrelik bir motora sahip olan 318d’yi piyasaya sunmaya hazırlanıyor. ÖTV yüküne karşın Mercedes-Benz’in 1.6 litrelik dizeliyle rekabetçi bir fiyata sahip olması beklenen model, D premium segmentinde dizel modellerde dengeyi tekrardan değiştirebilir.

Benzer bir hamleyi bundan önceki yıllarda da büyük hacimli motorları uygun fiyata Türkiye pazarına getiren Borusan Otomotiv’den görmüştük.

Aldığımız duyumlara göre fiyatların 190 bin TL civarından başlaması bekleniyor.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın