BMW X7 Concept Frankfurt Otomobil Fuarı’na gelebilir

0

BMW, yeni amiral gemisi SUV modeli X7’nin çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmesine rağmen yeni model için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Gelen haberlere göre Alman marka, X7 modelinin konseptini Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planlıyor. Frankfurt’ta bu modelden başka 6 Serisi GT, i3 S ve X3 modelleri de tanıtılacak.

Range Rover’a meydan okuyan trim seviyesi ile piyasaya sürülecek olan X7, üç koltuk sırasına ve markanın son teknolojileri ile donatılmış lüks bir iç mekana sahip olacak.

4X7, 5 ve 7 Serisi’nde kullanılan CLAR platformu üzerinde yükselecek ve bu platform ilerleyen dönemde yeni X5 ve 3 Serisi modellerinde de kullanılmaya başlanacak. Çeşitli dizel ve benzinli motor seçeneklerine sahip olacak aracın X6 modelinde olduğu gibi 30d, 40d, 50d, ve 4.4 litrelik çift turbo destekli V8 motorlu 50i uzantılı versiyonları ile gelmesi beklenebilir.

Araçta plug-in hybrid bir versiyonun da sunulması beklenirken, bu güç ünitesinin 740e modelinde olduğu gibi 2.0 litrelik benzinli motor ve elektrikli motordan oluşacağı gelen haberler arasında. Bahsi geçen bir diğer versiyon X7 M’de ise M5 modelinde kullanılan çift turbolu V8 motorun görev yapacağı iddia edildi.

Yeni modelin konsept versiyonunun Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının ardından aracın üretim versiyonunu büyük ihtimalle 2018 yılı içerisinde görebileceğiz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın