BMW’den X5 M ve X6 M modellerine yeni versiyon

0

BMW, yüksek performanslı SUV modelleri X5 M ve X6 M’in Black Fire özel versiyonunu tanıttı. Yeni versiyon Ağustos ayında Almanya’da satışa çıkacak.

Metalik safir siyah gövde rengine sahip olan versiyon, siyah ızgaralara ve 21 inçlik siyah renkteki alaşım jantlara sahip. Bu tamamen siyah yapı kullanılan karbon yan aynalar ve mavi M fren kaliperleri ile hareket kazanmış.

BMW-X5-M-Black-Fire-Edition-12Araçta kullanılan siyah renkler iç mekanda da kendini gösteriyor. İç mekanda kullanılan siyah renge kırmızı renkteki deri döşemeler eşlik ediyor ve iç mekanı monoton yapısından uzaklaştırıyor. Kullanılan kırmızı ayrıntılara kontrast olarak direksiyon simidinde M Performance mavi dikişlere yer verilmiş. Ayrıca herhangi bir ekstra ücret ödemeden deri direksiyondan farklı olarak Alcantara kaplı direksiyon da tercih edilebilecek.

Her iki model de 4.4 litrelik M TwinPower V8 motordan gücünü alırken 8 ileri otomatik şanzıman ile gücünü dört tekerleğe birden iletiyor. Araçların 0’dan 100 km/s sürate çıkması ise 4.2 saniye sürüyor.

 

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın