BMW’nin büyük SUV modeli X7 Nürburgring’de

0

BMW, SUV model gamını genişletmeye devam ediyor. Bavyeralı üreticinin amiral gemisi SUV modeli olacak olan X7 testler sırasında Nürburgring’de görüntülendi.

X5’in üzerinde konumlandırılacak olan araç, 5 ve 7 Serisi modellerinde kullanılan CLAR platformu üzerinde yükselecek. Çekilen görüntüler, 3 koltuk sırasına sahip modelin cömert boyutlarına rağmen oldukça çevik olduğunu gözler önüne seriyor.

Mercedes-Benz GLS ve Range Rover’a rakip olacak olan model benzinli ve dizel ünitelerden oluşan geniş bir motor yelpazesine sahip olacak. Aracın ilerleyen aşamalarda ise plug-in hybrid bir versiyona kavuşması bekleniyor. Model gamının en tepesinde ise turboşarjlı V8 motora sahip bir M versiyonu görebiliriz.

Tasarım anlamında X5 modelinin daha büyüğü gibi görünen araç daha sert çizgileri ile bu modelden ayrılıyor. Aracın teknoloji anlamında ise birçok özelliği 7 Serisi ile paylaşması bekleniyor. Araç hakkında henüz fazla bir bilgi yok ancak BMW, X7 modelinin tanıtmadan önce aracın konsept versiyonunu Frankfurt Otomobil Fuarı’nda bizlerle paylaşabilir. Eğer konsept model bu fuarda tanıtılırsa araç hakkında büyük oranda bilgi sahibi olabiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın