Borusan Otomotiv Motorsport Macaristan’dan 2’ncilikle döndü

0

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) uluslararası motorsporları arenasında 7 yıllık tecrübesiyle başarılarına her geçen gün yenilerini ekliyor.

Okyay_2102015 sezonunun ilk yarışı olan 3H İtalya Endurance Champions Cup’ta grubunda 1’inci olarak hem Türk Bayrağı’nı göndere çeken hem de İstiklal Marşı’nı Avrupa’ya dinleten Borusan Otomotiv Motorsport, ETCC’nin (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) ilk ayağından da podyum derecesiyle döndü.

Biter_104

Macaristan’ın Hungaroring Pisti’nde 02-03 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen ve kıyasıya bir mücadeleye sahne olan yarışta BOM podyumun TC2T kategorisinde 2’inci olarak önemli bir sonuç elde etmiş oldu.

Hungaroring’te Aytaç Biter pilotajında BMW320TC ile TC2T ve İbrahim Okyay pilotajında BMW320si ile TC2 olarak 2 farklı grupta start alan takımda Aytaç Biter kendi grubunda her iki yarışı da 2’inci tamamlayarak önemli puanlar kazandı. İbrahim Okyay ise ilk yarış startında hızla üst sırlara tırmanarak hem grup liderliğini hem de genel klasmanda üst sıralara çıkmayı başarsa da yarışı TC2 klasmanında 4. sırada bitirdi.

Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışı İtalya Endurance Champions Cup’ın 2’inci ayağı olan İtalya’nın Monza Pisti’nde 22-23 Mayıs tarihlerinde olacak.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın