Borusan Otomotiv Motorsport, İtalya’da birinci oldu!

0

Uluslararası motorsporları arenasında 7 yıllık tecrübesine bu yıl yepyeni bir seriyi ekleyen Borusan Otomotiv Motorsport, 23-24 Mayıs tarihlerinde 3H İtalya Endurance Champions Cup’ın ikinci yarışı için İtalya’nın efsanevi Monza Pisti’nde start aldı. Takım bu serideki ikinci yarışını kendi grubunda 1’inci, genel klasmanda da 4’üncü tamamlayarak İtalya’nın Monza Pisti’nde hem podyumda Türk Bayrağını dalgalandırdı hem de Avrupa’ya İstiklal Marşı’mızı dinletti. Toplam 3 saat süren yarışta BMW M3 pilotajında sırasıyla Aytaç Biter, Fatih Ayhan ve Levent Kocabıyık vardı. Her dakikasında nefeslerin tutulduğu, her turda saniyelerin sayıldığı yarışta pilotlarımız ortalama 1 saatlik kullanım süresiyle direksiyon başına geçerek hem fiziksel hem de mental olarak yarıştılar. Toplam 5,7 km uzunluğundaki Monza Pisti’nde toplam 68 tur atarak yarışı tamamlayan Borusan Otomotiv Motorsport, 4 farklı grupta gerçekleşen İtalya Endurance Champions Cup’ta tecrübesiyle hatasız bir yarış çıkararak kazanan taraf oldu.

bomİtalya Endurance Champions Cup’ta cumartesi günü gerçekleşen saliselerin konuştuğu ve çiseleyen yağmur altında geçen sıralama turlarında, Levent Kocabıyık 2:00.498 lik derecesi ile takımını grubunda 3. sırada start almaya hak kazandırdı. Pazar günü, yarışa Aytaç Biter pilotajında 3. sırada başlayan BOM, Biter’in müthiş performansı ve 1:59.175’lik derecesi ile grubun en iyi zamanını yaptı ve Fatih Ayhan’a otomobili 1. sırada teslim etti. Sonraki seanslarda Fatih Ayhan ve Levent Kocabıyık’ın hatasız performansı ve son tura kadar devam eden mücadeleleri takıma 1’incilik kupasını kazandırdı.

bom (2)Borusan Otomotiv Motorsport’un bundan sonraki ilk yarışı yine İtalya Endurance Champions Cup’ın 3’üncü ayağı olan Misano Pisti’nde 13-14 Haziran tarihinde gerçekleşecek. Takım hemen ertesi hafta 20-21 Haziran’da bu kez ETCC’nin 2’inci ayağı olan Slovakiaring yarışı için İtalya’dan Slovakya’ya doğru yola çıkacak. Haziran ayının son haftasında ise takım, ETCC’nin 3’üncü ayağı için bu kez Fransa’da hazır bulunacak. Fransa’nın Paul Ricard Pisti’nde gerçekleşecek bu yarışla Borusan Otomotiv Motorsport, haziran ayının 5’inci sezonun ise 9’uncu yarışını start almış olacak.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın