Borusan Otomotiv Motorsport ETCC ilk yarışı için yine podyum hedefliyor

0

Uluslararası motorsporları arenasında 7 yıllık tecrübesiyle boy gösteren Borusan Otomotiv Motorsport (BOM),  2015 sezonunun Avrupa’daki 2’inci yarışına Macaristan’ın Hungaroring Pist’inde çıkıyor. Sezonun ilk yarışı olan 3H İtalya Endurance Champions Cup’ta 1’inci olarak hem Türk Bayrağı’nı göndere çeken hem de İstiklal Marşı’nı Avrupa’ya dinleten Borusan Otomotiv Motorsport, bu yarışta da aynı hedefle start alacak. Takım, ilk ETCC yarışında Aytaç Biter pilotajında BMW320TC ile TC2T ve İbrahim Okyay pilotajında BMW320si ile TC2 olarak 2 farklı grupta yarışacak.

etcc_2014Borusan Otomotiv Motorsport, geçtiğimiz ETCC sezonunda, uluslararası arenadaki deneyimi ile 4 kez podyuma çıkarak, önemli başarı elde etmiş ve hem ülkemiz hem de takımı adına haklı bir gurur yaşamıştı. BOM bu sezon ETCC’de hedef yükselterek, yarışan pilotların ülkeleri adına puan alarak sonucun belirlendiği Nations’ Cup’ta Türkiye’nin üst sıraları çıkmasını hedefleyecek.

Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışı İtalya Endurance Champions Cup’ın 2’inci ayağı olan İtalya’nın Monza Pisti’nde 22-23 Mayıs tarihlerinde olacak.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın