Brabus’dan bir başka Mercedes GLA yorumu

0

Mercedes-Benz modelleri konusunda uzman olan Alman modifiye firması Brabus, markanın giriş seviyesi crossover modeli olan GLA’ya ikinci bir kozmetik kit hazırladı.

brabus-tuned-mercedes-gla-looks-stunning-in-red-and-black-gets-diesel-power-boost_21

Fabrikada AMG görünüm paketi ile donatılan modellere uygulanacak bu kitin detaylarına inmeden önce Brabus’un yeni PowerXtra D3 plug-and-play sisteminden bahsetmekte fayda var. Bu sistemin entegre edildiği 2.1 litre dizel motora sahip 220 CDI uzantılı GLA, ekstra 40 bg güç ve 60 Nm tork ile 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyede tamamlıyor. Başka paketlerle donatılan GLA 250 ve GLA45 AMG versiyonları da sırasıyla 245 bg güç 385 Nm tork ve 400 bg güç 500 Nm tork değerlerine ulaşarak daha eğlenceli bir GLA deneyimi vâdediyor.

brabus-tuned-mercedes-gla-looks-stunning-in-red-and-black-gets-diesel-power-boost_19

Brabus’un yaptığı görsel değişikliklere gelecek olursak; ilk etapta yeni siyah radyatör ızgarası ve Mercedes logosunun yerine konuşlandırılan “B” amblemi dikkat çekiyor. Büyük bir arka rüzgarlık, yeni marşpiyeller ve dört adet egzoz çıkışına sahip arka difüzör de GLA’nın agresif duruşuna katkı sağlıyor. İçeride de yeni paspaslar, alüminyum pedal takımı ve özel ışıklandırma gibi detaylar içeren Brabus GLA, 60 bin Euro seviyesinde başlaması beklenen satış fiyatı ile etrafta çok fazla görülmeyeceğini de kesinleştirdi 🙂

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın