Chevrolet, yenilenen Camaro’yu tanıttı

0

Chevrolet, güncellenen 2019 Camaro’yu tanıttı. Modelin performans odaklı versiyonlarının yanı sıra aktif sürücü asistanı sistemlerini de duyuran marka Turbo 1LE versiyonunu da gün yüzüne çıkardı.

Yeni Camaro’nun SS versiyonlarında özel kalkış desteği sunan 10 ileri otomatik şanzıman görev yapacak. Bunun yanında navigasyon özelliğine sahip yeni bilgi-eğlence sistemine ev sahipliği yapacak olan versiyonda, arka kamera ve ön çarpışma uyarı asistanı gibi sistemler de yer alacak.

Chevrolet’in yaptığı açıklamaya göre yeni model, performans gözetilerek tasarlanmış. Aracın ön yüzü, ızgarası ve kaputunun hava akışına göre tasarlandığı belirtildi.2019-chevrolet-camaro-official-1Yeni Camaro’nun ön yüzü LS/LT, RS ve SS versiyonlarında farklılık gösterecek. Bu farklılıklar arasında ön ızgara, kaput, LED grafikleri yer alacak. ZL1 versiyonunda hava akışı için optimize edilen şekil korunurken SS versiyonlarda ise marka amblemi ızgaradan tampona taşınmış. SS’ler aynı zamanda farklı bir ızgara ve kaputa da ev sahipliği yapacak.

LT versiyonlarında da tercih edilebilen RS paketinde Galvano krom ve parlak siyah ayrıntılara yer verilmiş. Bunların dışında yeni LED farların kullanıldığı modelde 20 inç boyutundaki jantlar ve farklı bir arka difüzör görev yapıyor.

Aracın motor seçeneklerine gelecek olursak, yeni Turbo 1LE model gamına ekleniyor. 279 beygir ve  400 Nm tork değerlerine sahip 2.0 litrelik motora ev sahipliği yapacak olan araç, sadece 6 ileri düz şanzımanla alınabilecek. Yeni versiyonda ayrıca V6 1LE’den tanıdığımız özel şasi paketi de tercih edilebilecek.2019-chevrolet-camaro-official-6Yeni modelde yer alan diğer özellikler arasında ise, daha büyük ön ve arka dengeleyiciler, özel amortisörler, daha sert arka beşik, Brembo fren paketi, altı düz tasarlanan süet spor direksiyon ve Recaro koltukları sayabiliriz. Bunların dışında yeni modellerde Sport, Track ve Competition olmak üzere üç farklı sürüş modu yer alacak.

Teknolojik anlamda da gelişme gösteren modeller, markanın üçüncü nesil bilgi-eğlence sistemini içinde barındıracak. Akıllı telefon bağlatısı sunan bu sistemde navigasyon ve ses tanıma özellikleri de bulunacak. Standart olarak 7 inç boyutundaki dokunmatik ekran ile gelen bu sistem opsiyonel olarak 8 inçlik ekranla da tercih edilebilecek.

Güncellenen modelde güvenlik sistemlerine önem veren Chevrolet, Ön çarpışma uyarı sistemini, gelişmiş performans kayıt sistemini ve Rear Camera Mirror adı verilen arka kamera sistemini 2SS ve ZL1 versiyonlarında standart olarak sunacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın