Citroen, sportif modellere ağırlık verecek

0

Fransız üretici Citroen’in motorsporları konusundaki başarılarına rağmen bu başarıları standart kullanıcılara ulaştıran çok fazla modeli olduğunu söyleyemeyiz. Citroen DS3 Racing ve DS3 Cabrio Racing, farklı damaklara hitap edemediği için bu işlevi yerine getirmekte yetersiz kalıyor.

Citroen yönetimi de bu taleplere kulak vermiş olacak ki; Citroen’in WTCC 2014 sezonunda hem pilotlar hem de markalar kategorisinde zafer elde etmesinin ardından Citroen’in başındaki isim Julien Montarnal, bu sezonun aslında neler başarabileceklerinin ispatı olduğunu ve daha fazla sportif modelin piyasaya sürüleceğini söyledi.

Montarnal ayrıca; D segmenti otomobillerin pazarda giderek kan kaybetmesine rağmen yeni C5’in satışa sunulacağını belirtti. Bu ifadeye göre yeni C5, teknoloji ve yaratıcılık konusunda Citroen markasının yeni değerlerini bünyesinde toplayan bir otomobil olacak. D segmenti bir otomobile sahip olmamanın marka imajını olumsuz etkileyeceğini belirten Montarnal, C5’in konfor konusunda belli standartlara sahip olduğunu ve asıl önemli olanın bu standartları yerine getirebilmek olduğunu söyledi. Bu da demek oluyor ki; şu an markasının hidropnömatik süspansiyon sistemine sahip olan tek modeli C5, yeni neslinde aynı konfor standartları karşılandığı taktirde bu sistemi askıya alabilir.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın