Çöller Lamborghini Urus için oyun alanı olacak

0

Lamborghini, uzun zamandır beklenen SUV modeli Urus’u yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başlıyor.

Lamborghini’nin Huracan ve Aventador’un ardından üçüncü modeli olacak olan araç 4 Aralık’taki lansmanını bekliyor. SUV model, standart sürüş modları Strada, Sport ve Corsa’ya ek olarak Terra, Neve ve Sabbia olarak adlandırılan 3 sürüş moduna daha sahip olacak.

Terra ve Neve modları zorlu araziler için tasarlanırken Sabbia sürüş modu ile İtalyan marka, kum tepelerinin üzerinde eğlenmek isteyecek olan müşterilerini unutmamış. Lamborghini’nin Sabbia sürüş modu ile Arap ülkelerindeki zenginlerin kalbini kazanmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Paylaşılan videoda, aracın kum zemin üzerindeki kabiliyetini de rahatlıkla görebiliyoruz.

Yaklaşık 5 yıl önce tanıtılan Urus Concept’inden ilham alınarak tasarlanan model, markanın diğer araçları Huracan ve Aventador’un aksine sahip olduğu farklı karoser yapısı ile günlük hayata oldukça uyumlu olacak. SUV model, kaputunun altında yatan turbo destekli V8 motor ile atmosferik güç ünitelerine sahip Huracan ve Avenador’dan bu konuda da ayrılacak.

Yaklaşık olarak 650 beygir güce sahip olması beklenen aracın W12 motora sahip Bentayga’dan da daha hızlı olacağı ifade edildi. SUV modeli ile pazara oldukça iddialı bir giriş yapacak olan Lamborghini, Urus ile SUV modeller Nürburgring rekorunu da elde etme amacında.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın