Cupra’nın yeni SUV’u Ateca geliyor

0

Seat’ın performans markası Cupra’nın yeni Ibiza modelinden sonra yeni SUV’u Ateca’nın da görselleri internete sızdı. Görselleri incelediğimizde Cupra Ateca’nın standart modeli tasarım olarak takip ettiğini görüyoruz. Yeni Cupra logosu ile de ön ızgaralarda revize edilmiş. En çok dikkatimizi çeken tasarım detayı ise sadece bu modelde olan yeni Cupra yazılı ön tamponlar oldu.

Sportif marşpiyeller ve gövde renginde ek parçalarla da yüksek performanslı Ateca’nın sportif tasarımı arka kısma kadar uzanıyor. Bunların dışında siyah dikiz aynaları ve siyah cam çıtaları da aracın sportif karakterini destekliyor. Arka kısımda ise yenilenmiş tampon  ve 4 çıkışlı sportif egzoz borularını görüyoruz. Standart olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma, kablosuz şarj ünitesi, 360 derece görüş kamerası, 8 inçlik eğlence ekranı, dijital kokpit gibi birçok sitem de yeni Ateca’da sunulacak teknolojiler arasında.

Motor olarak ise VW’nin turbobeslemeli 2.0 litre benzinli 300 beygirlik motoru kullanılırken geliştirilmiş 7 ileri çift kavramalı DSG şanzımanıyla da güç 4 tekere birden iletilebiliyor.  0’dan 100 km/s’ye 5.4 saniyede çıkan Ateca’nın maksimum hızı ise 245 km/s.  Performans demişken yeni Ateca’nın spor süspansiyonlar ve daha kuvvetli frenlerle üst seviyeye çıkarılması da bekleniyor. Adaptif süspansiyonları şasiyle uyumlu hala getirererek, kullanıcıya birçok farklı sürüş modu sunuluyor. Normal, Spor, Kar, Off-Road ve CUPRA modlarının sunulduğu Ateca’da ayrıca sürücüye özel bir mod daha yer alıyor. Cupra ayrıca Performans paketi adlı bir seçenek daha duyuracak. Bu pakette 18 inçlik Brembo fren ve iç kısımda daha çok karbon fiber detaylarıyla performans odaklı bir paket olacak.

Seat, yeni performans markası Cupra’yı tanıtırken bu lansman sırasında Cupra Ibiza’nın yanında yeni sportif SUV Ateca’da olabilir. Bu her iki modelin de Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini almasını bekliyoruz.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın