F1 2018 oyunundaki en hızlı araç sizce hangisi?

0

Oyunseverler F1 2018’in dünya çapında birçok platformda yayınlanmasının ardından Codemasters’ın en yeni F1 serisini deneme şansına sahip oldu.

İlk incelemelere göre bu yıl için geliştirilen oyun, grafikler, sürüş açıları ve genel otomobil performans bakımından şimdiye kadarki seriler içerisinde gerçeğe en yakın olması ile dikkat çekti. Ayrıca yeni video oyun, araçların gerçek hayattaki performansları hakkında da ipuçları barındırıyor.

Araçların birbiri ile karşılaştırmasını yapan ise AlexZafRo isimli Youtube kullanıcısı oldu. Autodromo Hermanos Rodriguez pistinde her bir aracın en yüksek hızını test eden kullanıcı sayesinde markaların 2018 yılı içerisinde düz yolda nasıl sıralanacaklarını biliyoruz. Bu arada geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen oyunda Williams en hızlı marka olurken onu Mercedes-AMG, Force India, Renault, Haas, Ferrari, Red-Bull, Toro Rosso, Sauber ve McLaren izlemişti.

2018 yılına gelindiğinde ise işler oldukça değişmiş görünüyor. F1 2018 oyununda bu sezonda şimdiye kadar izlediğimiz yarışları baz alırsak daha yakın sonuçlarla karılaştığımızı söyleyebiliriz ancak tabi ki bazı sürprizler de yer alıyor.

Daha fazla uzatmadan sıralamaya geçelim, ilk sırayı 338 km/s hızla Ferrari ve Force India paylaşıyor. Üçüncü sırayı 337 km/s hızla Mercedes-AMG alırken dördüncü sırada 335 km/s hızla Williams ve beşinci sırada ise 334 km/s hıza ulaşan Alfa Romeo logolu Ferrari motoru kullanan Sauber yer alıyor.

Altıncı sırada ise üç takımı bir arada görüyoruz. Renault, Toro Rosso ve Haas azami 333 km/s hızla altıncı sırayı paylaşırken onları 330 km/s hızla Red Bull ve 327 km/s hızla McLaren takımları takip ediyor.

Ferrari’nin zirveye çıkmış olması Mercedes-AMG takım patronunun geçtiğimiz hafta yaptığı ‘Ferrari’nin güç avantajı olduğu’ yönündeki açıklamalarını da doğrular nitelikte. Force India’nın bu sene düzlüklerdeki performansını göz önüne aldığımızda Mercedes-AMG’nin önüne geçmiş olmasını da sürpriz olarak nitelendiremeyiz.

Bunların dışında Honda motorlu Toro Rosso’nun Renault motoru kullanan iki takımdan da hızlı olması şaşkınlık yaratırken Sauber’in rakipleriyle baş edebilecek bir şasiye sahip olmamalarına rağmen düzlüklerdeki hızına güveniyor olması da oldukça dikkatimizi çekti.

F1 2018 ile elde edilen rakamlar bunlar. Bu rakamlar arasında sizin sürpriz olarak nitelendirebileceğiniz bir sonuç var mı?

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın