FCA, Çinli şirket Great Wall ile iletişime geçmediklerini açıkladı

0

Fiat-Chrysler Grubu, Çinli otomobil üreticisi Great Wall’ın Jeep’i satın almak istediği ile ilgili çıkan haberleri yalanladı.

Medyaya yapılan açıklamada, Great Wall ile Jeep markasının satışı veya iş ile ilgili herhangi bir husus hakkında iletişimde bulunmadıkları belirtilirken markanın 2014-2018 planlarına sadık kalacağı duyuruldu.

FCA, Great Wall ile Jeep satışı konusunda görüşmeler yapmadığını açıklamış olsa da, özellikle Sergio Marchionne’nin birleşme ve ortaklıklara olan ılımlı tavrı göz önüne alındığında, gelecekte böylesine bir anlaşmanın olma olasılığı hala bulunuyor.

Great-Wall-Jeep-FCA-3Great Wall’ın Jeep markasına olan ilgisinden bahseden Çinli markanın şirket sözcüsü, Jeep ile çok uzun zamandan beri ilgilendiklerini ve markanın satın alınmasının Great Wall’ı dünyanın en büyük SUV üreticisi haline getireceğine inandığını belirtmişti.

Çinli markanın sözcüsü, ‘’Jeep markasıyla çok yakından ilgileniyoruz ve uzun süredir takip ediyoruz. Stratejik hedefimiz, dünyanın en büyük SUV üreticisi olmak. Global bir SUV markası olan Jeep’i bünyemizde barındırmak, amacımıza daha çabuk ve daha başarılı bir şekilde ulaşmamızı sağlayacak.’’ ifadelerini kullanmıştı.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın