Ferrari’nin yeni süper otomobili 17 Eylül’de gün yüzüne çıkıyor

0

Ferrari’nin 17 Eylül’de Maranello’daki genel merkezinde düzenlenen özel bir etkinlik ile resmen tanıtılacak olan yeni modeli bizleri bekliyor.

Yeni model, markanın internet sitesinde sadece garajlarında bir Ferrari yer alan müşterilerine özel bölümde Ferrari F176 kod adıyla yer aldı. Paylaşılan teaser görseli ‘Icona Ferrari’ yazısı ve kırmızı fon dışında pek birşey içermiyor ancak gelen haberlere göre mevcut 812 Superfast modeli baz alınarak geliştirilen sınırlı üretim bir süper otomobil ile karşı karşıya olabiliriz.

Yapılan iddialara göre 812 Monza adıyla otomobil severlere tanıtılacak olan model, içeride ve dışarıda farklı tasarım detaylarıyla karşımıza çıkabilir. Ayrıca İtalyan marka, müşterilerinin gerçekten özel bir modelde hissetmeleri adına mekanik geliştirmeler de yapacaktır. Tabi ki bunlar şimdilik sadece iddialardan ibaret.

Ttanıtımına bir aydan biraz daha fazla süre kalmasına rağmen Ferrari dışında hiç kimse altyapısını kullanacağı söylenen 812 Superfast modelinden daha güçlü olup olmayacağını bile bilmiyor.

F12 Berlinatta’nın yerini alan 812 Superfast, 6.5 litrelik atmosferik V12 motordan gücünü alıyor. 800 beygir güç ve 718 Nm tork sunan bu ünite, 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile gücünü arka tekerleklere aktarıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 saniyede tamamlayan süper otomobilin son hızı ise 340 km/s. Bakalım Ferrari, yeni modeliyle bu rakamların ne kadar üzerine çıkabilecek.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın