Fiat, 124 Spider efsanesi yeniden canlandı

0

Fiat 124 Spider denilince akla 1966-1982 yılları arasında üretilen spor bir cabrio otomobil geliyor. Fiat bu efsanevi spor otomobilini günümüz için yeniden uyarladı. Bu hafta Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılan spor otomobil, Mazda MX-5 Miata platformu üzerine geliştirilmiş. Fakat tasarım anlamında Fiat, aracın MX-5’e benzer olmasının önüne geçerek özgün bir tasarım ortaya koymuş.

fiat-124-spider-8Araç ön yüzde Fiat’ın özel tasarımlı köşeli hatlara sahip olan LED’li ön farlarına, arkada da etkileyici LED’li farlara yer veriyor. İç mekanda da Fiat’ın daha önce pek görmediğimiz bir konsol tasarımını görüyoruz. Tamamen sürücü odaklı ve spor görünüme sahip bir iç mekan yaratılmış.

fiat-124-spider-6Fiat, 124 Sport Spider’da motor olarak 1.4 litrelik turboşarjlı 4 silindirli bir motor kullanıyor. Bu motoru daha önce 500 Abart modelinde de görmüştük. Bu motor 160 beygir güç üretiyor ve 6 vitesli manuel veya otomatik şanzıman ile kombine edilebiliyor. Aracın satışına ise 2016 yılının sonlarında başlanılması bekleniyor.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın