Fiat’tan Güney Amerika pazarına özel model: Argo

0

Fiat, Güney Amerika pazarı için yeni bir model çıkarmaya hazırlanıyor. Argo isimli yeni model Egea’da kullanılan tasarım diline sahip. Yeni modelin Punto’nun yerine geçmesi bekleniyor.

Fiat, yeni modeli hakkında bu görüntüler dışında henüz ayrıntılı bir bilgi vermiş değil. Fiat’ın yeni tasarım dilini yansıtan araca küçük Egea Hatchback diyebiliriz. Yeni model Punto’ya oranla daha yüksek görünüyor ve çıkıntılı çamurlukları ile araçta küçük bir crossover havası da yaratılmış. Paylaşılan görüntülerde bulunan araçtaki kırmızı detaylar ve geniş jantlar ise modelin ateşli versiyonu HGT’yi işaret ediyor.

Aracın motor seçeneklerine gelecek olursak, araçta 1.0 ve 1.3 litrelik motorların sunulması beklenirken bu motorlar manual veya otomatik şanzıman seçenekler ile tercih edilebilecekler. Model gamının tepesinde yer alacak modelde ise 1.8 litrelik E-Torq motorun görev yapacağı söyleniyor.

Argo modeli markanın Güney Amerika’daki giriş versiyonu olacak. Sunulacak 1.0 litrelik motor ile Palio modelinin boşluğunun da doldurulması planlanıyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın