Ford da performanslı SUV yarışına katılıyor

0

SUV piyasası her geçen gün biraz daha kızışırken markalar, rakiplerinin bir adım önüne geçmek adına bu araçların ateşli versiyonlarını da birer birer piyasaya sürüyor. Bu yarışa son olarak Ford da katılacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde kendisine yöneltilen RS logolu bir SUV sorusu üzerine, Ford Performance patronu Dave Pericak, bu tür bir modelin mümkün olabileceğini söyledi.

‘’ Müşteriler performanstan hoşlanıyorlar. Bu düşünce bir SUV için Focus ve Fiesta modellerinden farklı yorumlanabilir ancak A.B.D piyasasında ve global piyasalarda gördüğümüz kadarıyla, insanlar agresif görünümlü, sportif araçları seviyor. İnsanların güç ve motor gelişimi isteklerini gördük. Bu yüzden bence bu sorunun cevabı evet. SUV müşterileri performanslı modellerden memnuniyet duyacaktır.’’ diye konuştu.

Bu durumda Ford’un RS logolu ilk SUV modelinin Kuga olmasını bekleyebiliriz. Ford’un bu pazardaki uzmanlığının sınırlı olmasına rağmen Pericak yaptığı açıklamada, piyasada çok fazla performans odaklı SUV olmasına rağmen çok az miktarda gerçek performanslı model olduğunu dile getirdi ve bu açığı kullanabileceklerini belirtti.

Henüz Ford RS logolu bir SUV modelin ne zaman çıkacağı konusunda fikir sahibi değiliz ancak böyle bir model ortaya çıktığı takdirde, RS modelleri için yeni bir dönemin başlayacağını söyleyebiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın