G30 kasa kodlu 2018 BMW 5 Serisi’nin iç mekanı görüntülendi

0

BMW 5 Serisi’nin testleri devam ediyor. Daha önce kamuflajlı olarak görüntülenen aracın bu kez  GT versiyonunun iç mekanı fotoğraflandı.

Bu görüntüler sayesinde 5 Serisi’nin iç tasarımı hakkında da bilgi sahibi olduk. Yeni 5 Serisi’nin gösterge ve direksiyon tasarımında yeni 7 Serisi’nden ilham alınmış gibi görünüyor.

BMW, bu model ile birlikte 5 Serisi’nin sürüşünü daha eğlenceli kılmak ve yakıt verimliliği arttırmak niyetinde.Yeni 5 Serisi’nin motor seçenekleri henüz netlik kazanmazken, aracın turbo destekli 4 ve 6 silindire sahip geniş bir benzinli ve dizel motor yelpazesine sahip olması bekleniyor. Bu motorların yanında turbo şarjlı bir V8 ve hybrit bir güç ünitesinin de araçta yer alması planlanıyor. Tüm motorların otomatik vites ve 4 tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte tercih edilebileceği de konuşuluyor.

5 Serisi GT’nin dış tasarımı ise aracın rejime girdiğini kanıtlar nitelikte. 5 Serisi GT’nin eski modelin tasarım felsefesinden uzaklaşacağını ise kamuflajlı görüntülerine, 4 Serisi Gran Coupe ve 3 Serisi GT ile olan benzerliğine bakarak söyleyebiliriz.

Yeni 5 Serisi’nin 2016’nın sonunda veya 2017’nin ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın