Hamilton şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı

0

Hamilton, Japonya GP’sini de kazanarak şampiyonluk adına büyük bir adım attı. İngiliz pilot önümüzdeki yarışlarda rakiplerinin farkı kapatmasına izin vermezse 4.kez bu başarıyı elde edecek.

Şampiyonluk yolundaki en büyük rakibi Sebastian Vettel, son zamanlarda yaşadığı sorunlar ile oldukça gündeme geldi. Şanssızlıklar bu yarışta da Vettel’in peşini bırakmadı. Daha yarış başlamadan buji problemi yaşayan Alman pilotun aracı Ferrari teknik ekibinin yoğun çalışmaları sayesinde yarışa yetiştirildi. Ancak yarış başladığında sorunların tamamen çözülmediği ortaya çıktı.Lewis-Hamilton-Japanese-GP-8İlk birkaç turda Max Verstappen, Esteban Ocon, Daniel Ricciardo ve Valtteri Bottas tarafından geçilen Vettel, yarışa daha fazla devam edemedi ve şampiyonluk yolunda büyük bir darbe daha aldı.

Vettel’in yaşadığı sorunlar ile 2. sıradaki yerini güçlendiren Verstappen, Hamilton’u zorlasa da İngiliz pilotun 1.2 saniye gerisinde yarışı 2. olarak tamamladı. Podyumun son basamağında ise yine Red Bull’dan Daniel Ricciardio yer aldı. Ricciardio’nun 0.9 saniye gerisinde 4. olan Mercedes pilotu Valteri Bottas’ı Ferrari’den Kimi Raikkonen izledi.

Vettel’in bu yarışta puan alamamasıyla Hamilton 4 yarış kala en yakın rakibiyle puan farkını 59’a çıkararak büyük bir avantaja sahip oldu.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın