Honda, Accord’un fişini çekiyor

1

Uzun zamandır Avrupa pazarında boy gösteren ve son yıllarda Avrupa’nın D segmentine olan ilgisinin azalmasından nasibini alan Accord’un üretiminin durdurulacağı duyuruldu.

Honda Avustralya müdürü Stephen Collins ile söyleşi yapan The Motor Report’un haberine göre Avrupa versiyon Accord, 2015’te üretimden kalkacak. Firma temsilcisinin açıklamaları sadece Avrupa’dan değil, diğer bütün pazarlardan da çekileceği; Şubat’ta ise üretim bandından son Accord’un ineceği yönünde.

Geçtiğimiz dönemde Honda, Accord’un Çin pazarına uyarlanmış versiyonu Spirior’ın tanıtılmayacağını duyurmuştu. Bunun üstüne firmadan Accord yerine Acura TLX’i pazara süreceklerine dair bir açıklama da gelmedi. Malesef eldeki bütün veriler Accord’un bitkisel hayatının sona ereceğini gösteriyor.

Yazar hakkında

Merter Verel

İstanbul Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı öğrencisi. Çocukluktan beri gelen araba merakını diğer hobileri ile birlikte canlı tutmaya çalışan 20'li yaşlarında bir genç.

1 Yorum

  1. Honda’nın Accord’un fişini filan çektiği yok. Accord segmentinde en güzel tasarıma, yol tutuşa ve performansa sahip olan bir araba. Accord’un şoförü kim olursa olsun bu aracın yoldan çıkartmak inanılmaz derece zor birşey. Araç yola öyle bir yapışıyor ve kavrıyor ki sınıfında tartışmasız sınıfının en iyi otomobili denilebilir Accord için

Bir Cevap Yazın