Hyundai, 2018 yılı için yeni bir ‘N’ performanslı model planlıyor

0

Hyundai, bu yılın sonunda tanıtılacak olan i30N modelinin ardından yeni bir ‘N’ takısı alan modelini 2018 yılı içerisinde hayata geçirmeyi planlıyor.

Hyundai’nin test başkanı ve yüksek performanslı araçların geliştirilmesinden sorumlu Albert Biermann, ikinci ‘N’ modelinin gelecek yıl geleceğini ancak bu model hakkında daha fazla bir bilgi veremeyeceğini belirtti.

Koreli marka, i30N modeli hakkında ilk ipuçlarını geçtiğimiz yıl sergilenen potansiyel bir Ford Focus RS rakibi olan dört tekerlekten çekişli RN30 konsepti ile vermişti. Hyundai, gelecek olan ‘N’ modeli için de yeni bir konsept model hazırlayabilir.

Hyundai’nin yüksek performanslı araç geliştirme merkezi başkanı Joonhong Park, ‘’ Her Hyundai modeli için bir N modeli planımız yok.’’ açıklamalarında bulunmuş ancak ‘N’ modelleri için bir yol haritalarının olduğunu belirtmişti.

Hyundai’nin performans ekibi gelecek modellerinde hibrit ve türevi güç ünitelerini kullanmayı düşünmüyor. Ancak bu durumun ilerleyen zamanlarda değişebileceği belirtildi.

‘’Hyundai teknolojinin her türüne sahip.’’ diye konuşan Biermann, ‘’Şuanda bu tür bir teknolojiyi N modellerine getirme planı yok ancak zamanı geldiğinde müşteri isteklerine ve ihtiyaçlara göre sürdürülebilir bir yüksek performanslı otomobil sahibi olmaya hazır olacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Hyundai i30N bu yıl piyasaya sürülecek ve Volkswagen Golf GTI ve Ford Focus ST gibi modeller ile mücadele edecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın