Hyundai i30 Fastback ilk kez görüntülendi

0

Hyundai, i30 ailesini yeni bir modelle genişletiyor. Geçtiğimiz ay Hyundai tarafından paylaşılan tüm i30 modellerinin yer aldığı görselin ardından ilk defa kendini gösteren i30 Fastback modelinin 2018’in ilk çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

Araçta kullanılan ağır kamuflaj nedeniyle aracın görsel yapısı hakkında eğimli tavan çizgisi dışında pek bir şey söylemek şuan için oldukça güç. Led gündüz farlarının ise kardeşlerinden daha köşeli olduğunu görülüyor, bu yüzden bu modelde daha agresif bir ön tamponun bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Motor yelpazesinde Fastback modelde herhangi bir değişiklik beklenmezken, 1.0 litrelik 3 silindirli 120 beygirlik turbo ve 1.4 litrelik 140 beygirlik benzinli motorların bu araçta da kullanılacağını düşünüyoruz. Dizel cephesinde de 1.6 litrelik CRDi motor 95, 110 ve 136 beygirlik versiyonlarla tercih edilebilecek. Araç, motor seçeneklerine göre değişiklik gösterecek olan 6 ileri manual ve 7 ileri çift kavramalı şanzımanlara ev sahipliği yapacak.

Çekilen casus fotoğraflarından maalesef iç mekan hakkında bir fikir sahibi olamıyoruz ancak iç mekanın güncel i30 Hatchback modeli ile büyük oranda benzerlik göstermesi bekleniyor.

2018’de piyasaya sürülmesi planlanan aracı, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tam anlamıyla kendini göstereceğini söyleyebiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın