Hyundai i30 N, Golf GTI’ı gözüne kestirdi

0

Hyundai’nin ateşli hatchback’i i30 N’in şimdiye kadarki en net fotoğrafları casus fotoğrafçılar tarafından çekildi.

Hyundai’nin Golf GTI’a rakip bir otomobil çıkarmak istediği bir sır değildi, i30 N ile birlikte Hyundai bu hedefini gerçekleştirmiş gibi görünüyor.

Hyundai geçtiğimiz günlerde yeni i30’un görüntülerini yayınlamıştı, şimdi de i30 N kamuflajlarının bir kısmından arınmış bir şekilde görüntülendi ve yeni nesil ile ilgili daha fazla ayrıntıyı bizimle paylaşmış oldu. İ30’un en güçlü versiyonu agresif gövde parçaları, çift egzoz çıkışı ve daha geniş jantlarıyla kardeşlerinden ayrılıyor.

Hyundai i30 N, markanın N kodlu ilk aracı olacak ve diğer modellerin ateşli versiyonlarında da yine N kodunu göreceğiz. Koreli üreticinin ateşli hatcback’i iki versiyona sahip olacak, performans paketi ile donatılmış olarak karşımıza çıkacak olan daha ateşli bir versiyon, aracın baz modelinden ayrılacak.

Aracın iki versiyonu da 4 silindirli turbo beslemeli 2.0 litrelik motora ve manual vites kutusuna sahip olacak. Yaklaşık olarak 260 beygir güce sahip olması planlanan araçta elektrikli sınırlı kaydırmalı diferansiyel, daha sert motor yapısı, daha sportif vites kutusu ve direksiyonun yanı sıra daha fazla yol tutuş için geliştirilmiş süspansiyon bulunacak.

Çift kavramalı vites kutusuna sahip bir versiyonun da aracın lansmanı yapıldıktan birkaç ay sonra tanıtılması bekleniyor. Ayrıca Hyundai’nin aracın sesi konusunda da birçok çalışma yaptığı da gelen bilgiler arasında, aracı görüntüleyen fotoğrafçıların yorumları da bu iddiayı destekler nitelikte.

Hyundai’nin aracı 2017’nin ilk çeyreğinde müşterilerine sunması bekleniyor, ancak bundan önce aracı Paris Otomobil Fuarı’nda görebileceğiz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın