Jaguar C-Pace ile BMW X4’e rakip olma hedefinde

0

Sürekli genişleyen SUV pazarında spor araba görünümünü işlevsellikle birleştirerek F-Pace’i yaratan Jaguar, kendine bu pazarda önemli bir yer edinmek istiyor. Teslimatları henüz başlamasa da işler  F-Pace açısından yolunda görünüyor. F-Pace’in başarılı olacağını öngören Jaguar’ın SUV model gamını yeni bir model ile genişletmesi gündemde.

F-Pace’ten boyut olarak daha küçük planlanan aracın, daha akıcı tasarım, alçak tavan çizgisi ve dar arka camları ile daha sportif bir duruşa sahip olması sağlanacak. Yeni modelin isminin C-Pace olması beklenirken, bu model BMW X4, Range Rover Evoque ve Mercedes GLC Coupe’ye rakip olacak.

C-Pace’in ön tarafta büyük krom ızgara, yatay farlar ve belirgin kaput çizgileriyle Jaguar’ın bütün tasarım felsefesine sahip olması bekleniyor.

F-Pace Jaguar’ın tek SUV’u olmayacağı daha önce resmi olarak açıklanmıştı, ayrıca geçtiğimiz aylarda çekilen casus fotoğraflar da küçük bir SUV’un çalışmalarının yapıldığını kanıtlar nitelikteydi. Bu taslak resimler de o casus fotoğraflara dayanılarak çizilmiş bulunuyor.

Bunların dışında Jaguar’ın I-Pace isimli elektrikli bir SUV üzerinde de çalıştığı iddia ediliyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın