Jaguar E-Pace, 13 Temmuz’daki tanıtımına hazırlanıyor

0

Jaguar, F-Pace modelinin yakaladığı başarılı satış rakamlarının ardından daha küçük bir SUV olan E-Pace’yi de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İngiliz marka, E-Pace modelinde sunacağı daha uygun fiyatlar ile SUV piyasasından daha fazla pay almayı planlıyor.

2018 yılının ilk çeyreğinde piyasa çıkması beklenen araç  ile Jaguar, müşterilerine spor otomobil ile SUV karakterini bir arada sunma hedefinde. Araç hakkında henüz fazla bir fikrimiz yok ancak paylaşılan ön tanıtım fotoğraflarında gördüğümüz kadarıyla yeni modelin F-Type modeline benzer şekilde spor bir burun tasarımına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ön tarafta geniş hava girişlerine sahip olan modelin arka tarafında ise bagaj kapağına monte edilmiş büyük spoyleri görüyoruz. Jaguar, yeni modelinde de bizleri şaşırtmayarak ince stop lambalarına yer vermiş.

Jaguar-E-Pace-2Teknik detaylar henüz yayınlanmadı ancak Jaguar, yeni modelin Ingenium motorlar ile donatılacağını ve aracın A.B.D. versiyonlarının standart dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacağını belirtti.

Jaguar tasarım direktörü Ian Callum yaptığı açıklamada, ‘’Spor otomobil tasarımı ve Jaguar performansı E-Pace’nin bir adım öne çıkmasını sağlayacaktır. Her Jaguar duyuları heyecanlandırmak için tasarlanır ve E-Pace de bunu kendine özgü karakteriyle ortaya koyacak.’’ ifadelerini kullandı.

13 Temmuz’da tanıtılacak olan yeni modelin A.B.D. fiyatı 38.600 dolar olarak açıklandı. Bu değer abisi F-Pace modelinin fiyatından yaklaşık olarak 3.500 dolar daha düşük. Jaguar F-Pace’nin Türkiye fiyatı ise 374.066 TL.

Hem dizel hem de benzinli motorlar ile sunulacak olan yeni modelin İngiltere fiyatı ise 28.500 pound olacağı belirtildi.

Jaguar’ın tamamen elektrikli SUV modeli I-Pace ise 2018 yılı içerisinde üretilmeye başlanacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın