Jaguar’ın yeni SUV’u E-Pace görüntülendi

0

Jaguar, F-Pace modeli ile SUV piyasasına giriş yapmıştı, şimdi ise E-Pace modeli ile SUV model gamını genişletmeyi hedefliyor. Jaguar’ın yeni SUV’u yapılan testler sırasında bir otomobilsever tarafından görüntülendi.

SUV modellere kendi yorumunu katan Jaguar, uzun yıllardır bu sektörde olan Land Rover’ın tecrübesinden de yararlanıyor. F-Pace modelinin altında konumlandırılacak olan Jaguar’ın yeni küçük SUV’u E-Pace’nin testlerine devam ediliyor..

Kullanılan ağır kamuflaj maalesef araç hakkında yorum yapmamızı zorlaştırıyor ancak kamuflaja rağmen E-Pace’nin daha dik arka cam çizgisi ile abisi F-Pace’den ayrıldığını görüyoruz. Araç, ön tarafta ise markanın yüzüne sahip olacaktır.

Yeni E-Pace’nin, rakipleri Mercedes-Benz GLA, BMW X1 ve Audi Q3 ile yarışmak için iç mekan kalitesinin de yüksek olması planlanıyor. Abisi F-Pace’te yer alan InControl Touch Pro bilgi-eğlence sisteminin de E-Pace’te de yer almasını bekliyoruz.

Land Rover Discovery Sport ve Range Rover Evoque ile aynı platformda yükselecek olan E-Pace, 2.0 litrelik benzinli ve dizel Ingenium motorlara sahip olacak. Model gamının en tepesinde yer alacak modelde 240 beygirlik bir güç sunulması bekleniyor. Bunun yanında hybrid bir versiyon da araç piyasaya sürüldükten sonra aileye katılabilir.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın