Makyajlanan Hyundai Elantra tanıtımdan önce görüntülendi

0

Önümüzdeki ay Güney Kore’de tanıtılacak olan makyajlı Hyundai Elantra kamuflajsız olarak görüntülendi.

Çok daha radikal görünüme sahip olan güncellenmiş otomobil, mevcut modelin yumuşak eğrilerinden kaçınan yepyeni bir ön yüz ile donatılmış. Elantra’nın kıvrımlı çizgileri makyaj operasyonu ile birlikte yerini köşeli ve üçgen formlu tasarım detaylarına bırakmış.

Aracın ön ızgaraya doğru uzanan farlarında da üçgen etkisini görmek mümkün. Aracın ön ızgarası yeniden tasarlanırken bu bölümdeki yatay tasarım ögeleri ise yerini korumuş görünüyor.

Makyajlı modelin yan bölümü büyük ölçüde aynı kalırken arka bölüm için ise aynı şeyleri söylemek zor. Çok daha dinamik görünümlü stop lambaları ile donatılan aracın arka tamponu da tamamen yenilenirken plakalık da yine bu bölüme taşınmış.815bbd0a-2019-hyundai-elantra-2Ortaya çıkan görseller aracın iç mekanı hakkında herhangi bir ipucu vermese de yeni modelde Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu yeni bir bilgi eğlence sisteminin kullanılacağını biliyoruz. Makyajlanan model ayrıca bir dizi yeni güvenlik asistanı sistemi de dahil olmak üzere teknolojik anlamda da önemli ölçüde güncellenecek.

Makyajlı model hakkında bilgiler oldukça kısıtlı ancak Kia Cerato’nun Kore pazarında sunduğu 1.6 litrelik Smart Stream G motorunun yeni Hyundai Elantra’da da kullanılmasını bekliyoruz. 123 beygirlik motor markanın Akıllı Değişken Aktarım sistemi ile eşleştirilebilir.

Casus fotoğrafçılar, görüntüledikleri araçlar arasında elektrikli ve plug-in hybrid versiyonların da olduğuna inandıklarını belirttiler. Bu versiyonlar hakkında fazla bir bilgimiz yok ancak Ioniq modelinde olduğu gibi yeni modeller hybrid, plug-in hybrid ve elektrikli güç üniteleri ile birlikte karşımıza çıkabilir.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın