Makyajlanan Mercedes-AMG C63’ün ayrıntıları paylaşıldı

0

Mercedes-AMG, makyaj operasyonuna tabi tutulan C63 modellerinin ayrıntılarını paylaştı. Yeni modeller New York Otomobil Fuarı’nda da görücüye çıktı.

Güncellenen modele baktığımızda, ilk olarak yeni Panamericana ızgara gözümüze çarpıyor. Ayrıca yeni hava girişleri C63’ündaha geniş görünmesini sağlamış. Aracın aerodinamik yapısını da geliştirmek isteyen Mercedes-AMG mühendisleri çamurlukları elden geçirirken yeni bir arka difüzöre yer vermişler.

Yenilikler iç mekanda da devam ediyor. Deri kaplı yeni bir direksiyon simidine kavuşan C63 AMG’nin dokunmatik Touch Control paneli bundan böyle tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi dikey ve yatay olarak hareket ettirilebilecek. İç mekanda ayrıca yeni döşeme seçenekleri de sunulacak.

Kaputun altında ise 4.0 litrelik V8 motor görevine devam edecek. Standart model 476 beygir güç ve 650 Nm güç sunarken C63 S 510 beygir ve 700 Nm tork değerlerine sahip. Araçların güç seviyeleri değişmemiş olsa da artık daha kısa vites geçiş sürelerine sahip yeni AMG SPEEDSHIFT MCT 9G şanzımanla sunulacaklar. Yeni şanzımanla birlikte C63, 0’dan 100 km/s sürate 3.9 saniyede ulaşabilecek. Aracın son hızı ise 290 km/s olarak açıklandı.

Yeni şanzımana ek olarak C63’te güncellenen adaptif AMG Ride Control süspansiyon kullanılmış. Diğer yenilikler arasında ise yeni sınırlı kaydırmalı arka diferansiyel ve sürücüye 6 farklı sürüş modu sunan AMG Dynamics sistemi yer alıyor.

New York Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Coupe ve Cabriolet versiyonların 2019 yılından itibaren satışa sunulması bekleniyor.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın