Makyajlanan Mercedes-Benz C-Serisi yeni teknolojilere kavuştu

0

Mercedes-Benz, makyajlanan C-Serisi’nin üzerindeki örtüleri kaldırdı. Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte görücüye çıkacak olan model, yeni tamponlara ve far grafiklerine kavuşmuş.

Yenilenen C-Serisi’ne gelen güncellemeleri farketmek için oldukça keskin gözlere sahip olmak gerekiyor. Makyaj operasyonu ile birlikte yeni modelin uzun farları Multibeam LED teknolojisi ile donatılmış. Mercedes-Benz, her bir farın mevcut trafik durumuna uyacak şekilde ışığı çabucak ve hassas bir şekilde tek tek ayarlanabilen 84 farklı LED’den oluştuğunu vurguladı.2019-Merceedes-Benz-C-Class-Facelift-09İç mekanda da fazla bir değişiklik göze çarpmıyor. Bu bölümde yer alan en dikkat çekici değişiklik ise opsiyonel olarak alınabilen S-Serisi’nde de sunulan 1920×720 piksel çözünürlüğe sahip 12.3 inçlik dijital gösterge paneli. Yeni modelin direksiyon simidinde ise dokunmatik tuşlara yer verilmiş. Başüstü gösterge ekranı güncellenirken opsiyonel olarak tercih edilebilen 10.25 inç boyutundaki bilgi-eğlence sistemi ekranı güncellenen C-Serisi’nde sunulan yenilikler arasında. Aracın ses kontrol sistemi de elden geçirilmiş ve ısıtmalı koltukları aktif hale getirebilme özelliği kazanmış.

Makyaj operasyonu ile en büyük değişiklik ise aracın sürücü asistanı sistemlerinde gerçekleşmiş. Markanın son nesil yarı otonom sürüş sistemlerinin bir kısmına kavuşan C-Serisi’nde kullanılan radarlar ve kameralar, aracın 500 metre uzaklıktaki cisimleri görmesini sağlıyor. Yeni modelin güncellenen Aktif Direksiyon Destek sistemi, Aktif Şerit Değiştirme Asistanı ve Aktif Acil Fren Asistanı sistemlerine kavuşmuş.

Mercedes-Benz, yeni C-Serisi’nin motor seçeneklerini henüz açıklamadı ancak yeni benzinli, dizel ve şarj edilebilir hibrit ünitelerin Avrupa piyasasında sunulacağına inanılıyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın