Makyajlı Audi A7 ve S7 Sportback gün yüzüne çıktı

0

Audi, bu yazın sonlarında satışa sunmayı planladığı makyajlı A7 Sportback ve performans versiyonu olan S7 Sportback’i tanıttı.

2015-Audi-A7-3

Araçlarda makyaj ilk olarak tek çerçeveli ızgarada ve yeniden şekillendirilmiş ön tamponda kendini gösteriyor. LED teknolojisi tüm A7’lerde standart donanım listesine eklenirken opsiyonlar arasında Matrix LED farlar yer alıyor. Ayrıca önde (opsiyonel) ve arkada (standart) dinamik dönüş sinyalleri de araçta kullanılmaya başlanmış. Arka taraftaki değişikliğin ise revize edilmiş tampon ve egzoz uçlarıyla sınırlı olduğu söylenebilir.

2015-Audi-A7-13

İç mekanda büyük değişiklikler yer almıyor fakat alüminyum, ceviz ağacından elde edilmiş ahşap kaplama, Valcona deri gibi yeni materyaller tercih listesine eklenmiş. Bunun yanı sıra koltuklar için beş farklı renk seçeneği sunuluyor.

Motor seçenekleri arasında Audi’nin yeni duyurduğu 272 bg güç çıkışı sunan 3.0 V6 TDI Clean Diesel ve aynı motorun 218 bg güç çıkışına sahip olan tutumlu bir versiyonu yer alırken, en güçlü dizel motor seçeneği olarak 320 beygir gücündeki 3.0 TDI bi-turbo motor dikkati çekiyor. Bu motor 8 ileri otomatik şanzımanla eşleşirken, diğer motorlarda 7 ileri S-Tronic çift kavramalı şanzıman yer alacak. Quattro olmayan modellerde de artık Multitronic şanzıman yerine tamamen yenilenen S-Tronic kullanılacak.

S7’de yer alan 4.0 litrelik TFSI benzinli motor seçeneği ise 450 beygir güç üretirken, silindir kapatma teknolojisine sahip.

Güncellenen MMI navigasyon ve multimedya sistemi, artık Nvidia grafik işlemcisinden yararlanıyor ve LTE üzerinden internet bağlantısını standart olarak sunuyor. Gece görüş sistemi, stop & go fonksiyonuna sahip adaptif cruise control, aktif şerit asistanı ve Audi’nin pre-sense güvenlik sistemi gibi özellikler de A7’nin donanımları arasında yer almakta.

Makyajlanan modellerin Almanya başlangıç satış fiyatı; A7 için 51.300 Euro ve S7 için 82.300 Euro olarak belirlenmiş.

Galeri

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın