Makyajlı Fiat Punto EVO Hindistan’da tanıtıldı

0

Fiat’ın Hindistan yetkilileri makyajlı Punto Evo’nun resmi fotoğraflarını yayınladı.

fiat-punto-evo-1_1200

Yine Punto EVO adıyla satışta olacak yeni model dış tasarımında daha köşeli farlar, daha geniş radyatör ızgarası ve yeniden dizayn edilmiş ön tampon gibi özellikleriyle eski modelden ayrılırken; seçenekler arasına eklenmiş yeni gövde renkleri, arkada LED stop lambaları ve birçok yerde krom detaylar içeriyor.

fiat-punto-evo-4_1200

İç mekandaki farklılık yok denecek kadar az olmakla beraber; eski modelde kullanılan ön konsol, direksiyon simidi ve koltuklar yeni modele de aynen aktarılmış. Üst iki donanım seviyesinde ön ve yan hava yastıkları standart donanımda bulunurken; fotoğraflara baktığımızda çift bölgeli otomatik klima, LED ambiyans aydınlatması, cruise control ve bluetooth bağlantı arabirimi gibi donanımların olabileceğini görüyoruz.

Punto’nun giriş seviyesinde yer alacak 68 beygir güç üreten 1.2-litre hacime sahip dört silindirli atmosferik motor da resmi açıklamalar dahilinde öğrendiğimiz bilgiler arasında. Ayrıca 90 beygir güç çıkışına sahip 16-valf 1.4-litrelik ünite de daha fazla güç isteyen müşterilerin tercihine sunuluyor. Dizel cephesinde ise 76 ya da 93 beygir gücündeki, 1.3-litre turbo dizel motor seçenekleri bulunuyor. Tüm motorlar manuel şanzıman ile satışta olacak.

Makyajlı Fiat Punto, önümüzdeki hafta Hindistan genelinde satışa sunulacak olmakla beraber fiyatlar konusunda henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Punto’nun Avrupa’daki akıbeti ne olacak?

Fiat Punto’nun Avrupa versiyonu aynı güncellemeye tabi değilken, söz konusu versiyon için Punto ismi de tarih olacak gibi görünüyor. Fiat 500 ve 500L modellerinin arasına konumlandırılacak 500 türevi bir model, Punto’nun yerini almakla beraber, yeni modelin şimdikinden tamamen farklı olarak, 500 serisinin tasarım diline yakın çizgilerle piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yazar hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği öğrencisi, otomobil alanında tamir, bakım, aksesuar, modifiye, tanıtım-lansman alanlarında görev almış, çocukluğundan beri işi gücü otomobil olan kimse.

Bir Cevap Yazın