Makyajlı X-Trail daha güçlü motorla gelecek

0

X-Trail satışlarının %40’ını donanım seviyesinin tepesinde yer alan Tekna oluşturuyor, bu nedenle Nissan müşterilerine daha güçlü motorlar sunarak satışları arttırmanın planlarını yapıyor.

Skoda Kodiaq’ın 2.0 litrelik 187 beygirlik versiyonu ve Hyundai Santa Fe’nin 2.2 litrelik 194 beygirlik dizel motorlu modelinin ardından Nissan’ın bu modellere cevabı 2.0 litrelik 187 beygir güç üreten dizel motora sahip bir X-Trail ile olacak.

Bu yeni güç ünitesi, 1.6 litrelik 160 beygirlik benzinli ve 128 beygirlik dizel motorlara ek yeni bir seçenek olacak. Markanın başkan vekili James Wright, X-Trail’ın CO2 emisyonlarını düşürerek Euro6 normlarına uygun hale getirdiklerini ve aracın yük çekme kabiliyetini arttırdıklarını söyledi.

Makyaj operasyonu ile birlikte motorun dışında 2018 Nissan X-Trail’in aydınlatma elemanlarında, tamponlarında ve iç mekanın da küçük değişiklikler bekleniyor ancak bu değişiklilerin hiçbiri henüz resmi olarak onaylanmadı.

Gelen bazı iddialar ise makyajlı versiyonun yarı otomatik sürüş teknolojilerine ve yeni lüks döşemelere sahip olacağı yönünde. Bu iddiaların doğru olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın