Mazda 3’ün SKYACTIV-X motoru 181 beygir güç üretebilecek

0

Mazda’nın Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırmalı Ateşleme teknolojisine sahip yeni motoru SKYACTIV-X kendini göstermeye başladı.

Şirketin Slovakya’daki yan kuruluşunun internet sitesinde SKYACTIV-X motorunun güç ve tork seviyelerini ortaya koyan bir sayfa olduğunu öğrendik. Sayfadaki bilgilere göre bu yenilikçi motor 181 beygir güç ve 222 Nm tork üretebilecek. 94aa2965-2019-mazda3-spec-sheet-slovakiaBu güç ve tork seviyelerinin hangi SKYACTIV-X motoru tarafından üretildiği henüz net olarak bilinmiyor ancak bu değerlerin 2.0 litrelik üniteye ait olduğunu düşünüyoruz. Listede yer alan diğer bilgilere göre SKYACTIV-X181 motoru hem manuel hem de otomatik şanzımanla satın alınabilecek. Ayrıca her iki şanzıman seçeneği ile birlikte dört tekerlekten çekiş sisteminin de sunulduğunu görüyoruz.

Mazda, yeni SkyActiv-X motorunu ilk önce katı emisyon kurallarına sahip ülkelerde daha sonra ise ABD pazarında piysaya sürecek. Farklı emisyon standartkları nedeniyle güç ünitesinin ABD versiyonunda farklı teknik değerlerle karşılaşabiliriz.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın