Mercedes AMG GT’nin güç seçenekleri belli oldu

0

2015 yılında yollara çıkacak olan Mercedes-Benz AMG GT’nin prototip testlerine belli gazeteciler davet edildi ve bu etkinlikte AMG GT’nin iki farklı güç çıkışına sahip olacağı açıklandı.

Bu açıklamaya göre standart AMG GT versiyonu, 455 bg güç üreten 4.0-litre biturbo V8 motor ile sunulurken; daha güçlü olan AMG GT-S ise aynı motorun 503 bg güç üreten versiyonuyla donatılacak. İki farklı güç çıkışına sahip olması sebebiyle AMG GT, Porsche 911’den Jaguar F-Type’a kadar çeşitli otomobillerle rekabet edebilecek. Her ne kadar SLS AMG’nin yerini dolduracak olsa da, AMG GT’nin SLS’deki gibi kanat kapılar yerine geleneksel kapı tasarımıyla sunulacağı da kesinleşti.

Mercedes AMG GT Kabin Görüntüsü

Mercedes AMG GT Kabin Görüntüsü

AMG GT versiyonunda geleneksel sınırlı kaymalı diferansiyel ile 19 inç alüminyum jantlar standart olarak yer alırken bu jantları saracak olan Michelin Pilot Super Sport lastikler de önde 255/35 ve arkada 295/30 ölçülerinde olacak. AMG GT-S ise, daha gelişmiş elektronik kontrollü diferansiyel ve 20 inç’lik jantları içerecek ve bu versiyonda Michelin Pilot Super Sport lastikler önde 265/35 ve arkada 295/30 ölçülerinde sunulacak.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın