Mercedes-Benz A-Serisi Sedan’ın görseli sızdırıldı

0

Yeni Mercedes- Benz A-Serisi Sedan, lansmanından önce ortaya çıkmış gibi görünüyor. CarNewsChina tarafından paylaşılan görüntü, kapalı oturumda tanıtımı yapılan modelin görselinin etkinlik bittikten sonra unutulması sonucu çekilmiş.

Aracın plakalığına dikkatli baktığımızda model isminin yanında ‘L’ harfini görüyoruz. Bu ‘L’ harfi, görseli internete sızan sedan modelin uzun dingil mesafeli versiyonuna baktığımızın kanıtı niteliğinde. Bu sayede, Mercedes-Benz’in özellikle Çinli müşterilerin çok önem verdikleri diz mesafesini arttırmak amacıyla bu pazar için aracın birkaç cm daha uzun dingil mesafesine sahip versiyonunu üreteceğini görmüş olduk.

Yeni sedan modele tasarım olarak baktığımızda ise, ön bölümünü daha önce tanıtılan A-Serisi Hatchback ile paylaştığını görüyoruz. AMG parçalarına yer verilen araçta en çok dikkat çeken detaylardan birisi de oldukça eğimli tavan çizgisi oldu. Sedan model eğimli tavan çizgisiyle CLA’nın müşterilerini çalabilir.

25 Nisan’da kapılarını açacak olan Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan model, daha sonra Çin’deki tesislerde üretilemeye başlanacak. A-Serisi Sedan’ın birkaç ay sonra ise diğer pazarlarda satışa çıkması bekleniyor. Mercedes-Benz, yeni modelini hatchback versiyonunda kullanılan motor seçenekleri ile birlikte  Avrupa, ABD ve Kanada’da satışa sunacak. Alman marka, farklı pazarlar için farklı motor seçeneklerine yer vermeyi planlıyor.

2019-mercedes-benz-a-class-sedan-lwb-china-leak

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın