Mercedes-Benz GLE Coupe testlerde görüntülendi

0

Alman üretici Mercedes-Benz’in yeni modellerinden birisi olan GLE Coupe, testler sırasında objektiflere yakalandı.

M-Serisi’nin yerden yükseltilmiş bir versiyonu gibi olan araç, gelecek yıl satışa sunulmasından önce Nürburgring’te test turları atarken görüntülendi. Araç M-Serisi ile aynı platform üzerinde yol alırken, en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise çerçevesiz kapılar olarak göze çarpıyor.

Aslında, aracın MLC ya da ML Coupe olarak adlandırılacağı tahmin ediliyordu fakat son raporlara göre; makyajlanacak M-Serisi GLE adını alacağından, araca GLE Coupe ismi verildiği öğrenildi. Görünen o ki, gelecek olan crossover ve SUV modelleri GL ismini kullanacak ve bu isme ek olarak C,E ve S eklerini alacak.

Kasa kodu C292 olan araç, AMG modeli şahlandıracak 5.5 litrelik çift-turbolu V8 motor da dahil olmak üzere GLE ile aynı motorları kullanacak. Aracın AMG versiyonunun çıkış tarihi ise GLE Coupe’den 1 sene sonrası olarak tahmin ediliyor.

Üretim, Mercedes-Benz’in Tuscaloosa,Alabama’daki fabrikasında olacak ve dedikodulara göre satış, 2015’in 3. çeyreğinde başlayacak. Resmi tanıtımının ise gelecek yıl Ocak ayındaki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gerçekleşebileceği düşünülüyor. GLE Coupe’nin, GLE modelinden daha yüksek bir fiyata sahip olacağını söylememize ise gerek yok sanırım.

Yazar hakkında

Antalya, Akdeniz Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi, Bulgaristan göçmeni, gezgin, otomobillere ve yabancı dillere meraklı, Toni Storaro dinleyicisi...

Bir Cevap Yazın