Mercedes-Benz, makyajlı SL’i tanıttı

0

Mercedes-Benz, 6.jenerasyon olarak bildiğimiz ve 2012’den beri satışta olan SL’i makyajlayarak güncel tasarım anlayışına uydurdu. Resmi görselleri ve bazı bilgileri internet üzerinden yayınlanan makyajlı SL’in bu ay sonundaki Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı da açıklandı.

Görsellere göz atarsak, aracın eskisine göre köşeli hatları bırakarak daha kıvrımlı hatlara geçiş yaptığını görüyoruz. Özellikle ön ızgara ve ön farlarda bu durum rahatça görülebiliyor. Ön tamponun alt kısmındaki hava giriş kanallarının da eskisine göre büyüdüğü fark ediliyor.

2016-mercedes-benz-sl-makyajli-14Arka tarafa bakılırsa yeni tasarımlı arka farlar, büyük bir yeni difüzör ve krom egzoslar göze çarpıyor. SL AMG 63’de ise standart versiyona göre daha farklı bir ön ızgara ve karbonfiberden üretilmiş birçok aksesuar yer alıyor. Serinin en üst versiyonunda yer alan SL AMG 65 ise tamponlarında gümüş aksesuarlara yer verirken, çamurluklardaki V12 BiTurbo yazısı ile diğer versiyonlardan rahatça ayırt ediliyor.

2016-mercedes-benz-sl-makyajli-19Makyajlı SL’in iç mekanında da birçok değişiklik bulunuyor. Mercedes-Benz’in yeni tasarım anlayışı çerçevesinde büyük bir multimedya ekranı konsolun ortasına yerleştirilmiş. Sürüş modu için konulan ayrı bir kontrolcü de dikkatimizi çekiyor. Bu sayede 5 farklı sürüş modundan birisi rahatça seçilebiliyor. Aracın direksiyon ve göstergelerinin de Mercedes-Benz’in yeni tasarımına uyum sağladığı görülüyor.

Mercedes-Benz, makyajlı SL hakkında çok fazla teknik detaya yer vermese de motorların eskisinden daha güçlü olacağını ve bu motorlar ile birlikte 9 vitesli 9G TRONIC şanzımanı sunacağını belirtiyor.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın